Song review: Iron Maiden - The Reincarnation Of Benjamin Breeg
Wie is Benjamin Breeg? De band houdt het geheim.
Er was echter een website, gemaakt door een neef van Benjamin die daar wel wat informatie over geeft: Benjamin Breeg is geboren op 3 september 1939 in Londen. In 1947 brandde het huis af waar hij met zijn ouders woonde. Zijn ouders kwamen hierbij om het leven en Benjamin kwam in een weeshuis terecht. Benjamin was een 'loner'. Hij had veelvuldig nachtmerries en maakte tekeningen van wat hij zag. Die tekeningen zijn verloren gegaan. In 1954 verliet hij het weeshuis en maakte van het ingraveren van grafstenen zijn beroep. Benjamin had zoveel belangstelling voor religie dat het een obsessie werd. In 1971 gaat hij werken op het Internationale Instituut van Paranormaal Onderzoek. In 1978 verdween hij om nooit meer gevonden te worden.
Het grappige van het verhaal is dat het allemaal verzonnen is. Niet waar dus. De website heeft de band zelf gemaakt, omdat ze wist dat de fans wilde weten wie Benjamin Breeg is.
Op de website wordt ook nog gevraagd of een ieder die informatie heeft zich meldt. De site zegt dat een (1) man dat gedaan heeft. Met hem werd een afspraak gemaakt voor 14 augustus 2006. En die datum was precies de datum dat de single 'The Reincarnation Of Benjamin Breeg' uit kwam!
De website bestaat niet meer. Wie de site vroeger bezocht zag een plaatje. Benjamin? Nee, van Eddie, de mascotte van de band.
Op de grafsteen die je ziet op de single staat: Aici zace un om despre care nu se ?tie prea mult. Dat betekent: Hier ligt een man over wie weinig bekend is.