Nora Istrefi

Nora Istrefi
Maskara

Ku je ti
Ne k´te nate
Me ket prehesh
Me ke ben mekat

Ke genjen
Perqafon
Ciles i thote
Se ti shum e don

Ku je ti
Ne k´te nate
Me ket prehesh
Me ke ben mekat

Ke genjen
Perqafon
Ciles i thote
Se ti shum e don

Komplimente, fjale te bukura
Ajo fluturon si flutra
Te genjen ai motra ime
Se i ka vetem premtime

Maskara, maskara
Ti nuk ke gjynah, s´ke gjynah
Ti je djale pa fe, ti je djale pa fe
I mashtron ti femrat dhe i le (x2)
Shum shpejt i le

Ti s´ke bese
As burrni
Veq genjen
Si femije
Ke e puth
Ke mashtron
I thote se pa te
Ti nuk jeton (x2)

Komplimente, fjale te bukura
Ajo fluturon si flutra
Te genjen ai motra ime
Se i ka vetem premtime

Maskara, maskara
Ti nuk ke gjynah, s´ke gjynah
Ti je djale pa fe, ti je djale pa fe
I mashtron ti femrat dhe i le (x2)

Ti roberon femra
Dhe u le n´zemer pike
Ti nuk ke ndjenja
Dhe pastaj si qyqar ike (x2)

Maskara, maskara
Ti nuk ke gjynah, s´ke gjynah
Ti je djale pa fe, ti je djale pa fe
I mashtron ti femrat dhe i le (x4)
Shum shpejt i le

Musikuss

Submitted by Musikuss at Mon 17 Feb, 2014 11:47 pm

Musikuss

Last updated by Musikuss at Mon 17 Feb, 2014 11:48 pm

Author: ?
Composer: ?
Publisher: ?
Published in: 2005
Language: Albanian
Available on: Engjell (2005)

Reactions

CommonCrawl [Bot]

Follow Muzikum