Nora Istrefi

Nora Istrefi
Pse Te Du

sa shpejt kaluan ato dite kur ne te dy ishim nje fjal
tash ke harruar se nje vajze per ty nder gjet ne shtrat me mall
sa shume te deshta
s´kete gje me mire vetem zoti e di
ndonse une deshta e ndjej as vet
te me braktisesh ti

dhe qaja une me lot
ngushlloja vetem kot

Refrain :

o pse te du
nuk e kuptoj
ti i lumtur plake sheroj
o pse te du
o pse te pres
shume me mire eshte qe une te vdes ( 2 x)

si me harrove dhe shkatrove gjith at lumturi mesnesh
ti me tradhtove une po qaj e ti me nje tjeter po qesh
sa shume te deshta
s´kete gje me mire vetem zoti e di
ndonse une deshta e ndjej as vet
te me braktisesh ti

dhe qaja une me lot
ngushlloja vetem kot

Refrain : ....o pse te du...

Musikuss

Submitted by Musikuss at Tue 03 Dec, 2013 9:23 am

Author: ?
Composer: ?
Publisher: ?
Published in: 2005
Language: Albanian
Available on: Engjell (2005)

Reactions

CommonCrawl [Bot]

Follow Muzikum